25 лютого 2014 року Центром наукового забезпечення агропромислового виробництва разом з Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН за участі представників Департаменту агропромислового розвитку, науковців, керівників і спеціалістів агроформувань області проведено майстер-клас «Сучасні аспекти вирощування овочевих рослин при поглибленні екстремальності погодних умов».
Заступник директора з наукової роботи Собко Микола Геннадійович, відмітив, що овочівники області вносять вагомий вклад в забезпечення населення області цінними продуктами харчування, разом з тим є цілий ряд питань вирішення яких сприятиме динамічному розвитку галузі – забезпечення товаровиробників достатньою кількістю насіння сортів і гібридів овочевих рослин, адаптованих до місцевих ґрунтово-кліматичних умов, сучасних засобів механізації, впровадження в виробництво ресурсозберігаючих елементів і прийомів технології, зрошення і ін.
Під час проведення майстер-класу розглянуто актуальні питання розвитку галузі овочівництва в регіоні та особливості технології вирощування овочевих рослин в зв’язку зі зміною погодних умов. Особливу увагу приділено сортовому складу овочевих найбільш придатних для умов регіону, взаємозв’язку біологічних особливостей рослин та технології їх вирощування, інноваційним складовим вирощування розсади та овочів у відкритому ґрунті.
Музика Леонід Пилипович, провідний науковий співробітник відділу рослинництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, кандидат сільськогосподарських наук, відмітив, що при поглибленні екстремальності погодних умов вкрай важливим є неухильне дотримання вимог технології, впровадження в виробництво сучасних елементів ресурсозбереження основними складовими яких є: кращі сорти і гібриди овочевих; заходи основної і передпосівної підготовки грунту; альтернативна система удобрення; комплексна система заходів захисту овочевих рослин від шкодочинних організмів.
Куроєд Анна Віталіївна, молодший науковий співробітник Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, висвітлила особливості вирощування овочевих рослин в зв’язку зі зміною погодних умов та заходи зменшення негативного впливу їх на продуктивність рослин.
Киричок Віктор Олександрович, директор ПНВП «Біал» м. Суми, навів презентацію досвіду використання препаратів АМ («мікоризи») в технології вирощування сільськогосподарських рослин, основні аспекти їх застосування та економічну доцільність впровадження при вирощуванні овочевих рослин.
Панасенко Микола Іванович, керівник ФОП «Панасенко», поділився досвідом використання системи крапельного зрошення при вирощуванні овочевих рослин. Дав характеристику сучасних елементів та складових систем крапельного зрошення, акцентувавши увагу на особливостях їх монтажу та експлуатації.
Питання використання системи сидерального удобрення при вирощуванні овочевих рослин і картоплі та розчинів ростових речовин і комплексних водорозчинних добрив в період передпосівної підготовки насіння та для позакореневого підживлення було висвітлено в інформації Прокопенка Володимира Михайловича, директора ПП «Прокопенко».
Зацікавлення присутніх та жваву дискусію викликали такі аспекти інноваційних технологій як сидеральна система удобрення, використання регуляторів росту рослин та комплексних водорозчинних добрив, АМ технології та крапельного зрошення при вирощуванні овочевих рослин, їх технологічні та економічні складові.
Прийнято рішення подібні зустрічі зробити регулярними, що сприятиме кращій поінформованості працівників сільськогосподарського виробництва про найбільш перспективні розробки, поліпшенню стану і ефективності галузі овочівництва.